W czwartek, 20 października 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 153 w Krakowie odbyła się akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

Była to III Międzynarodowa  edycja, a VII Ogólnopolska akcja.

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

W akcji wzięli udział uczniowie, studenci odbywający praktyki zawodowe, harcerze, pracownicy administracji i obsługi, pani pielęgniarka  oraz Pani Wice Dyrektor Dorota Martinek, która czytała pierwszoklasistom książkę ze swojego dzieciństwa.

Dla niektórych uczestników było to pierwsze, w tym roku szkolnym, odwiedzenie biblioteki i wypożyczenie książki. Czytano w bajkowej scenerii korytarzy szkolnych, w salach lekcyjnych, w sali gimnastycznej, w świetlicy i w bibliotece szkolnej, w strefach ciszy, na siedząco i na leżąco, pod stołem i na stole, a także na schodach. Słowem, wszędzie, gdzie się dało.

Łącznie czytały 352 osoby !!!!

Było to wspaniałe wydarzenie, w którym wzięliśmy udział po raz drugi pobijając ubiegłoroczny rekord, który wówczas wyniósł 204 czytające osoby.

Jako organizatorzy jesteśmy przekonani, że to początek dobrej zabawy z książką w głównej roli ☺

Wszystkim uczestnikom oraz wolontariuszom promującym akcję dziękujemy za aktywny udział w wydarzeniu i już zapraszamy na kolejną edycję ☺

Koordynatorzy akcji:

Jadwiga Więcławek