SDC1255116 lutego 2017 r. reprezentacja naszej szkoły złożona z uczniów, rodziców i nauczycieli wyjechała na VIII Zawody w slalomie gigancie  Szkół Tischnerowskich. Zawody zostały rozegrane  przy wspaniałej słonecznej pogodzie na stoku zjazdowym „Na Budzu” w Czerwiennem Górnem koło Ratułowa w czterech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VI, gimnazja i dorośli.

Organizatorami imprezy byli: Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Ratułowie oraz Centrum Kultury i Promocji i Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu.

Na starcie slalomu stanęli narciarze z Chochołowa, Ratułowa, Krakowa, Cichego, Czarnego Dunajca, Czerwiennego, Starego Sącza, Nowego Targu i Zakopanego.

W poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali następujący zawodnicy z naszej szkoły:

Dziewczynki klasy I-III

OPEN – Mężczyźni

1. Wojciech Gołąb 1 miejsce
  2. Michał Rejdych 3 miejsce
  3. Michał Marecki – 5 miejsce.

Okolicznościową statuetkę dla najmłodszej zawodniczki zawodów otrzymała uczennica naszej szkoły Oliwia Wężowska z klasy 1a.

Gratulujemy!!!