MISTRZOWIE CZYTANIA

SPRAWOZDANIE Z X EDYCJI MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

17 i 23 stycznia 2017r., w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 153 w Krakowie, odbyły się szkolne eliminacje X Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów z klas 1 – 6.

DSCF1968W konkursie wzięło udział 21. uczniów, w tym  12. uczniów  z klas 1 – 2, 7. uczniów
z klas  3 – 4  i  2. uczniów z klas 5 – 6.

Zadaniem uczestników było przeczytanie przygotowanego przez siebie fragmentu utworu literackiego twórcy piszącego o Małopolsce lub autora wywodzącego się z naszego regionu.

Jury oceniało dykcję, interpretację tekstu  oraz zachowanie limitu czasu. Czas czytania nie mógł przekroczyć 3 min.

Do finału, który odbędzie się 8 marca 2017r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1 – Oddział dla dzieci „Rajskie Jabłuszko”, przeszli zwycięzcy szkolnych eliminacji w kategorii klas 1-2,  3-4  i 5-6.

Jury w składzie:

Ewa Matyszczyk – Nieć – przewodnicząca,