WP_20170710_09_08_55_ProOstatnie miejsca na zajęciach robotyki i programowania w Szkole 153.

Zapisy poprzez: 

Info(Replace this parenthesis with the @ sign)krainatworczosci.pl 

lub kom: 502949099. 

W minionym tygodniu testowaliśmy w SP 153 terminy zajęć Robotyki*Programowania*Architektury dla uczniów w wieku 6 do 15 lat w godzinach 8.30 – 10.00 we wtorki, środy i czwartki. Organizator został nominowany do Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy za “Zawody Przyszłości” łączące lokalnych liderów technologii z młodzieżą szkolną. Zajęcia wyróżnione w plebiscycie Czas Dzieci nominacją do “Słoneczniki 2018”.

Grupa początkująca 6-8 lat konstruuje roboty wg scenariuszy nagrodzonych European StartUp Awards za innowacyjne wykorzystanie technologii.
Zestawy edukacyjne Lego WeDo przy wsparciu instruktorów z doświadczeniem pedagogicznym i skautowym.
Grupa zaawansowana 9-13 lat konstruuje roboty zdalnie sterowane przez bluetooth lub pilotem IR. Zestawy edukacyjne WeDo 2.0 oraz Technic bazujące na publikacjach konstruktorów Lego. Uczestnicy uczą się zależności przyczynowo-skutkowych, rozwijają własne koncepcje techniczne korzystając z doświadczenia instruktorów z wieloletnim doświadczeniem w robotyce.
Programowanie Scratch dla uczestników w wieku 7-10 lat uczy obiektowego sterowania elementami gry internetowej, tworzenia animacji przydatnych także w szkole.Kursanci uczą się myślenia algorytmicznego, zależności logicznych i poruszania się w układzie współrzędnych.
Architektura * WWW * Youtube dla uczestników w wieku 9-15 lat to modułowy kurs projektowania wnętrz które zwiedza w rzeczywistości VR po dziesięciu zajęciach. Narzędzie do stosowania także na użytek domowy po zajęciach.
Moduł tworzenia stron www i bloga uczy kodowania w językach HTML, JavaScript i obsługi podstawowej grafiki a także netetykiety czyli zasad postępowania w Internecie.
 Warsztaty Youtubera uczą reguł komunikacji, emisji głosu, autoprezentacji.Nauka pracy z kamerą, montowanie filmu i dźwięku narzędziami które można stosować także po zajęciach. Metody publikacji nagrań oraz reguły praw autorskich. Po dziesięciu zajęciach kursant publikuje swoje dokonania i zyskuje informacje jak wspierać talenty.