Konkursy matematyczne organizowane w roku szkolnym 2018/2019.

Konkurs „Krakowska Matematyka 2018/2019”

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki na tle historii i obecnych wydarzeń dotyczących Krakowa oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV, V i VI szkół podstawowych województwa małopolskiego. Zadania konkursowe są dostosowane do poziomu wiekowego.

Tegoroczny temat konkursu: „100 lat Polskiego Towarzystwa Matematycznego” .                                           Etapy konkursu:

• szkolny – 22 listopada 2018 r. (czwartek) godz. 8:00-9:00 – w macierzystej szkole,
  • wojewódzki – 15 marca 2019 r. (piątek) ok. godz. 13 (miejsce podane zostanie na stronie internetowej konkursu www.krakowskamatematyka.malopolska.pl;

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia     ŚDTM 2018   28.09.2018 r.

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!                                                                               Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Osoba, która w tym dniu zda egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskuje tytuł:  Ekspert Tabliczki Mnożenia.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny  odbędzie się 19 marca 2019 roku.

Ogólnopolski Konkurs Alfik  Matematyczny  odbędzie się 21.listopada 2018 roku.

Małopolski Konkurs Matematyczny

Etap szkolny :10 października 2018 r.

Etap rejonowy   21 listopada 2018 r.

Etap wojewódzki  4 marca 2019 r.

Więcej informacji na stronie :

https://kuratorium.krakow.pl /konkursy-przedmiotowe-dla-uczniow-szkol-podstawowych-w-roku-szkolnym-2018-2019

Szkolny konkurs matematyczny     Tangram

Ewa Zielińska