10 lutego 2016 r., w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 153 w Krakowie, odbyły się szkolne eliminacje IX Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania dla klas 1-6.
W konkursie wzięło udział 24 uczniów, w tym 11. uczniów z klas 1-2, 7. uczniów z klas 3-4 i 6 uczniów z klas 5-6.
Zadaniem uczestników było przeczytanie przygotowanego przez siebie fragmentu utworu związanego z początkami państwa polskiego, do końca panowania Bolesława Chrobrego.
Jury oceniało dykcję, interpretację tekstu oraz zachowanie limitu czasu. Czas czytania nie mógł przekroczyć 3 min.
Do finału, który odbędzie się 2 marca 2016 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1 – Oddział dla dzieci „Rajskie Jabłuszko”, przeszli zwycięzcy szkolnych eliminacji w kategorii klas 1-2, 3-4 i 5-6.

Jury w składzie: Małgorzata Kubiak – nauczycielka j. polskiego – przewodnicząca,
Hanna Ufir – pedagog szkolny,
Jadwiga Więcławek – nauczyciel bibliotekarz,