XII Małopolski Konkurs Literacki i Plastyczny
 „Co kto może wymyślić?”

Hans Christian Andersen w baśni „Co kto może wymyślić” napisał: Wokół nas jest pod dostatkiem tematów do pisania i opowiadania, o ile się umie opowiadać. Możesz czerpać z chwastów rosnących na ziemi, z płynącej i stojącej wody, ale musisz wiedzieć, jak pochwycić promień słoneczny”.

A oto zadanie dla Ciebie:

Opisz lub namaluj baśniową krainę, która istnieje

tylko w Twojej wyobraźni.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego.
  2. Celem konkursu jest przybliżenie twórczości Hansa Christiana Andersena i innych baśniopisarzy, inspirowanie do pracy twórczej oraz rozwijanie wyobraźni.
  3. Warunki uczestnictwa w konkursie:

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach:

Literackiej- dowolna forma literacka wybrana przez ucznia .Praca literacka nie może przekraczać trzech stron maszynopisu.

Plastycznej– praca plastyczna wykonana samodzielnie przez ucznia w dowolnej technice, praca powinna mieć format nie większy niż A2.

Najlepsze prace zostaną przesłane do organizatora konkursu –Szkoła Podstawowa 101,

oś. Jagiellońskie 9.

Prace należy składać do 8 marca do pani: Agnieszki Iwulskiej lub pani Grażyny Bilik