DSCF9640W dniu 22 kwietnia 2016 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci, odbyła się gala  konkursu „Drzewo Recenzji” zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Oddział w Krakowie.

Patronat honorowy nad konkursem objął Instytut Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Konkurs wsparło Wydawnictwo ASTRA.

Zadaniem uczestników było napisanie recenzji wybranej książki dla dzieci i młodzieży.

Do konkursu zgłoszonych zostało 280 prac ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego (w tym 175 prac ze szkół podstawowych).

Patrycja Pietroń uczennica klasy 6b , zdobyła wyróżnienie za recenzję książki Agnieszki Stelmaszyk  z serii Kroniki Archeo pt. „Tajemnica klejnotu Nefertiti”

Gratulujemy !!

Jadwiga Więcławek