Szkolne Koło PTTK wzięło udział w warsztatach “Kraków w dobrym klimacie <Zwierzaki i stwory> tworzymy dekoracyjne osłonki z butelek PET i sadzimy rośliny”.
Uczniowie klas 1-3 zgłębiali tym razem temat ekologii. Spotkanie prowadziła Fundacja Crush On Trash. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat plastiku. Trzeba przyznać, że temat nie był dla dzieci nowością.
Uczestnicy zaskakiwali wiedzą,  podawali przykłady dobrych praktyk wyniesionych z domu, rozumieli istotę problemu. Ciekawe było oznaczenie wytworów z plastiku, panie pomogły nam odszyfrować informacje zawarte na butelkach i bidonach.
Rozmawialiśmy też o konieczności ograniczenia plastiku w naszym życiu, poprzez np. wielokrotne użycie przedmiotów. Jednym z takich sposobów jest wykorzystanie butelek jako doniczek do kwiatów.
W części praktycznej warsztatów, pod okiem artystki-plastyczki, uczestnicy samodzielnie ozdabiali butelki i sadzili kwiaty w bardzo oryginalnych, niepowtarzalnych “doniczkach”.
Na zakończenie obejrzeliśmy filmy stworzone przez fundację – trudno ot tak opowiedzieć, o czym były.  Sugerujemy obejrzenie ich na stronie Fundacji Crush On Trash.
Ze swojej strony dziękujemy za wspaniale poprowadzone zajęcia i czekamy na następne spotkania!
Anna Palarz
Dziękuję za pomoc i opiekę pani Nalezińskiej i pani Horodetsky