ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Mięciutki, puchaty, łaciaty, kochany,  najlepsza przytulanka – tak dzieci z klas I – III opisywały swoje pluszowe misie przyniesione  do biblioteki szkolnej na Święto Pluszowego Misia.

W ramach Projektu Czytelniczo – Edukacyjnego „Magia Czytania. Czytam sobie – Czytam Tobie”,   dzieci obejrzały prezentację przedstawiającą historię powstania maskotki, galerię misiów książkowych i filmowych, herby miast polskich z wizerunkiem misia. Poznały również ciekawostki z życia niedźwiedzi. Wolontariuszki z klasy 5a i 6b, Gabrysia, Milena, Alicja, Marysia, Ola i Hania czytały dzieciom fragmenty misiowych opowiadań. Na koniec spotkania rozdały dzieciom misie wykonane przez członków Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Był to czas dobrej zabawy.

JadwigaWięcławek

Agnieszka Iwulska