SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

PAŹDZIERNIK

W październiku 2018r. z inicjatywy nauczycieli, pani Lilli Wózek oraz pani Agnieszki Iwulskiej, rozpoczął swoją działalność Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 153 w Krakowie. W dniu 18 września odbyło się pierwsze spotkanie inaugurujące pracę. Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką pracy.
W październiku 2018 r. do Szkolnego Klubu Wolontariatu zapisało się 46 uczniów z klas 4-8.

POMOC PRZY ORGANIZOWANIU GRY TERENOWEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI DLA UCZNIÓW Z KLAS 1-3,  to pierwsze wyzwanie z jakim zmierzyli się wolontariusze z klas 7. Dzielnie spisywali się jako agenci roznoszący zadania  dla swoich młodszych kolegów. Przeprowadzali i pomagali
w organizowaniu kolejnych zadań oraz pomogli przygotować poszczególne stanowiska do gry.

Podczas październikowego zebrania padła propozycja, aby ogłosić w szkole ZBIÓRKĘ ZNICZY, które później wolontariusze zaświecą na grobach tych, którzy swoje życie oddali za ojczyznę.

Na korytarzu na parterze pojawił się duży kosz, który wypełniał się systematycznie różnokolorowymi zniczami. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej.

zbiorka zniczy

31 PAŹDZIERNIKA LICZNA GRUPA WOLONTARIUSZY Z KLAS 4-8 PRZYGOTOWYWAŁA AKCJĘ „POMAGAMY SABINCE ZBIERAJĄC ZAKRĘTKI”

Uczniowie zostali po swoich lekcjach i wykonywali pojemniki na zakrętki. Szare kartony, po oczyszczaczach powietrza, które w połowie października  pojawiły się w każdej sali lekcyjnej w naszej szkole, zmieniły się w piękne kolorowe pudełka, które ozdobione zostały za pomocą różnorakich technik artystycznych. Nasi młodzi wolontariusze – artyści w ich wykonanie włożyli mnóstwo energii wykazując się ogromną inwencją twórczą. Ścianki pojemników pokryte zostały różnymi wzorkami, wycinankami, kolażami,  a nawet pięknymi obrazami. A to wszystko dla Sabinki, aby  mógł znów pojawić się uśmiech na jej twarzy.