LISTOPAD

Nasze grono powiększa się. Z każdym dniem zapisują się do Szkolnego Koła Wolontariatu następni uczniowie. Powiększa się również grono opiekunów. Nowym współopiekunem zostaje pani Jadwiga Więcławek.

KOTYLIONY Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 6 listopada 2018 r. młodzi ochotnicy robili kotyliony dla całej społeczności szkolnej. Wykonali ponad 400 kotylionów. Te świąteczne ozdoby posegregowali do woreczków, które zostaną przekazane wychowawcom klas, aby Ci rozdali je uczniom w dniu 9 listopada podczas uroczystych obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości. „Być Polakiem, to brzmi dumnie”.

CIĄG DALSZY AKCJI „DLA SABINKI ZBIERAMY ZAKRĘTKI”

6 listopada 2018 r. był dniem bardzo pracowitym dla wolontariuszy. Tego dnia dokończyli wykonywanie pojemników na zakrętki. Zrobili kilka plakatów reklamujących akcję charytatywną i rozmieścili plakaty wraz z pojemnikami
w różnych miejscach szkoły. Na każdym piętrze, parterze oraz w przewiązce do sali gimnastycznej pojawiły się magiczne, kolorowe pojemniki, które mamy nadzieję będą się systematycznie zapełniać zakrętkami. Zakrętki te zostaną dostarczane przez panią Grażynę Bilik mamie Sabinki. W ten sposób społeczność naszej szkoły będzie mieć możliwość dołączyć się do rehabilitacji 11 letniej dziewczynki.

ODDAJEMY CZEŚĆ TYM, KTÓRZY POLEGLI ZA OJCZYZNĘ.

7 listopada, dwudziestu wolontariuszy z klas 4 – 8 wraz z opiekunami udało się  na cmentarz Rakowicki aby zapalić znicze na grobach nieznanych żołnierzy. W ten sposób oddali cześć  i szacunek tym, dzięki którym żyjemy w wyzwolonym  kraju. W wielkim skupieniu zapalali znicze i modlili się przy mogiłach.

A.Iwulska

J.Więcławek