III MIĘDZYNARODOWA AKCJA BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE –

Czwartek – 20.10.2022r. !

Informujemy, że nasza szkoła  bierze udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Zeszłoroczny rekord wyniósł  377 586 osób czytających na przerwie, w tym

208 osób z SP 153 !!!

W tym roku bijemy zeszłoroczny rekord !!!

Celem akcji jest:

• promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Udział w biciu rekordu bierze cała społeczność szkoły wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji oraz przedszkolaki.

Akcja odbędzie się już w najbliższy czwartek – 20 października. Prosimy Was
o zabranie do szkoły swoich ulubionych książek.

Czytać będziemy na wszystkich przerwach międzylekcyjnych  jednak główną  akcję planujemy na 4 przerwie.

Czytać można indywidualnie cicho, albo głośno jedną książkę na forum klasy. Najmłodszym dzieciom czytać będą nauczyciele.

Zapraszamy do bicia kolejnego rekordu!

Jadwiga Więcławek

Agnieszka Iwulska