Nasza szkoła wzięła udział w konkursie pt. “Prawo, Ratownictwo, Bezpieczenstwo” organizowanym przez Straż Miejską Miasta Krakowa i Straż Pożarną. Szkołę reprezentowały uczennice klasy 8b: Hanna Lewkowicz, Zosia Sułecka, Alicja Wąsikowska. Najpierw zajęły 1 miejsce w półfinale, pokonując inne drużyny ze szkół w Krowodrzy, a wczoraj po zaciętej walce w finale, zajęły wspaniałe IV miejsce wśród krakowskich szkół podstawowych. Konkurs był bardzo trudny: zawodnicy musieli zmierzyć się z pytaniami testowymi, a także szybko i bezbłędnie wykonać elementy gry terenowej przygotowanej przez strażników i strażaków (m.in. znajomość przepisów kodeksu wykroczeń, działań ratowniczych i gaśniczych, ratownictwa medycznego, czy rowerowego toru przeszkód). Konkurs obejmował także wiedzę z pierwszej pomocy, gaśnic, wiedzę o sejmie, senacie, władzach samorzadowych, Straży Miejskiej, elementów prawa i innych. Na dodatek dziewczyny musiały wykazać sie sprawnością fizyczną i logicznym myśleniem. Finał Konkursu odbył się w hali widowiskowo-sportowej Tauron Arena.