PODRĘCZNIKI ZA GROSIKI

– SOLIDARNOŚĆ SZKOLNA NIE MA GRANIC

Z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu Szkoła Podstawowa 153 w Krakowie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Podręczniki za grosiki – solidarność szkolna nie ma granic”. Organizatorem akcji jest Fundacja Dzieci Afryki.

Pierwsza edycja dedykowana jest dwóm szkołom podstawowym: szkole im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli (Ghana) oraz szkole św. Elżbiety w Kiruddu (Uganda).

Celem akcji jest zbiórka pieniędzy, za które zostaną zakupione podręczniki dla afrykańskich dzieci. W związku z tym będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na powyższy cel.

W bibliotece SP 153 znajduje się specjalnie przygotowana na ten cel skarbonka, do której można wrzucać dowolne datki. Każda złotówka jest na wagę złota.

Miło byłoby, aby każda klasa zrefundowała zakup przynajmniej jednego podręcznika.

Liczymy na Wasza dobre serce i pomoc.

Wolontariusze wraz z opiekunami SzK Wolontariatu