„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Tak brzmi cytat na dyplomie, który otrzymały dzieci na pamiątkę uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 153 w Krakowie.

Uroczystość ta miała miejsce w środę 15 grudnia 2021roku. Była ona wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich pierwszoklasistów biorących w niej udział.

Jak co roku, specjalnie na tę okazję, przygotowana została inscenizacja teatralna. Członkowie koła teatralno – muzycznego, prowadzonego przez panie: Annę Strojny, Jadwigę Więcławek oraz Karolinę Tabor, przedstawili spektakl zatytułowany „Jedzie pociąg”.  W scenariuszu wykorzystano fragmenty, znanych dzieciom, wierszy Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima.
W bajkowej scenografii, sceniczny pociąg zawiózł widzów do biblioteki w zaczarowany świat baśni, legend i bajek.

Pierwszoklasiści poznali bibliotekę i jej zbiory oraz zasady wypożyczania książek.

W uroczystości wziął udział  pan Marek Gaweł – dyrektor  szkoły, który, wielką zakładką do książki, pasował na czytelnika biblioteki uczniów z klasy 1A oraz pani Dorota Martinek – wicedyrektor, która pasowała uczniów z klasy 1B. Pan i Pani Dyrektor pogratulowali wszystkim pierwszoklasistom i życzyli przeżywania wspaniałych przygód w świecie książki.

Na pamiątkę uroczystości każdy uczeń otrzymał piękny dyplom oraz książkę “Pierwsze abecadło”.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej i miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, a pierwszoklasiści będą jej stałymi bywalcami.

Życzymy miłej lektury 🙂

Nauczyciel bibliotekarz: