Obchody Dnia Języka Ojczystego –

nagrody czekają !!!

W lutym w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej 153 w Krakowie  został zorganizowany tydzień języka ojczystego.

Odbyło się szereg imprez , a mianowicie:

konkursy

• Konkurs dla uczniów z klas I-III „Ortograficzne kodowanie” + wykonanie ilustracji do jednego z wyrazów z trudnością ortograficzną.
  • Konkurs dla uczniów z klas IV-VI na „Ortograficzne lapbooki”
  • „Mandalowe ortograficzne zakładki”- konkurs plastyczny na wykonanie zakładki

Gra językowa (w dwóch wersjach, z kodami QR oraz w wersji papierowej)

Na parterze szkoły przygotowana została kolorowa gazetka poświęcona ciekawostkom językowym.

Na lekcjach polskiego w niektórych klasach przedstawiono prezentację mówiącą o obchodach tego dnia, prezentującą ciekawostki językowe oraz przygotowano zabawy językowe (kalambury frazeologiczne, ćwiczenia językowe, łamańce językowe oraz zajęcia kreatywne, polegające na tworzeniu nowych wypowiedzeń, bazując na  noweli Henryka Sienkiewicza.

W pracach jury konkursu oraz w wykonywaniu wystaw pokonkursowych pomagali wolontariusze
z klasy 7b: Natalia Miszczyk, Weronika Lewkowicz oraz Bartosz Seweryn.

Organizatorzy konkursów:

P.Blacha, A.Iwulska, J.Więcławek