P1050872Książka uczy, bawi, wychowuje czyli o korzyściach płynących z mądrej lektury.” Część III

Za nami trzecie już zajęcia z cyklu spotkań edukacyjnych   promujących czytelnictwo prowadzonych przez  Dr Wandę Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN
w Krakowie, autorkę projektu, adiunkta w Katedrze Zarządzania Informacją, doktora nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa oraz eksperta w dziedzinie biblioterapii.

Tym razem w    warsztatach uczestniczyli uczniowie z klasy 1 c, którzy, tak jak klasa 2a,
zaproszeni zostali do „Wielkiej zabawy z książkami kreatywnymi.” Dzieci oglądały różnego rodzaju książeczki pobudzające do działania i do zabawy, a także wykonywały   zadanie ćwiczące percepcję wzrokową.  Najwięcej emocji wzbudziła tzw. „książka z dziurą”.

Jadwiga Więcławek