Biblioteka szkolna zaprasza uczniów z klas 1 – 6 do wzięcia udziału w szkolnych eliminacjach Małopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego pt.”Małopolska w literaturze, literatura w Małopolsce”. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie. Konkurs stanowi realizację zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie edukacji w 2015 r. pn. „Małopolskie czytanie”.

Cele konkursu
• Rozwijanie zainteresowań najbliższym regionem i pogłębienie wiedzy uczniów nt. kultury literackiej Małopolski.
• Propagowanie czytelnictwa wśród uczniów na różnych poziomach edukacyjnych.
• Rozwijanie kreatywności, twórczości literackiej i plastycznej dzieci i młodzieży.
• Doskonalenie umiejętności uczniów w zakresie edukacji medialnej.
• Wykorzystanie technologii informacyjno – komunikacyjnych.
• Korzystanie z bogatej oferty instytucji kulturalnych Małopolski (biblioteki, muzea).

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – III oraz IV – VI szkoły podstawowej, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

2.Konkurs adresowany jest do uczniów wyłącznie z terenu województwa małopolskiego.

3. Zadania uczestników konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

a. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych:
Wykonanie pracy plastycznej inspirowanej dorobkiem literackim twórców piszących o Małopolsce oraz autorów wywodzących się z naszego regionu.
Rozmiar pracy: A4. Technika dowolna (prosimy o nieużywanie plasteliny i szkła). Praca musi nadawać się do powieszenia. Praca indywidualna.
W opisie pracy należy podać imię i nazwisko twórcy i tytuł dzieła, do którego praca nawiązuje.

b. Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:
Napisanie bajki lub opowiadania dotyczącego regionu Małopolski nawiązującego do dorobku literackiego twórców piszących o Małopolsce oraz autorów wywodzących się z naszego regionu.
Jedna strona w formacie A4, czcionka Times New Roman w rozmiarze 12, interlinia 1,5, standardowa wielkość marginesów. Praca indywidualna.

Termin składania prac do dnia 12 listopada 2015r., do biblioteki szkolnej.

Regulamin do pobrania w bibliotece.
Zapraszamy.

Organizator: