23 lutego 2023r.  Szkoła Podstawowa nr 153 otwarła swoje podwoje

dla przyszłorocznych pierwszoklasistów.

W tym dniu dzieci z „zerówek” osiedlowych przedszkoli wraz z rodzicami miały okazję zwiedzić budynek szkoły, porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami,             a także wziąć udział w przygotowanych atrakcjach.

Przedszkolaki obejrzały krótką inscenizację wystawioną przez zespół      Szkolnego Kółka Teatralnego. Dużo wzruszeń dostarczył także zaprezentowany repertuar przygotowany w ramach działającego w szkole Kółka Muzycznego. Najwięcej emocji wzbudził pokaz treningu Judo.

Sześciolatki pod opieką nauczycieli wzięły udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach: robotyki, plastyki, ruchowych. W „Laboratorium przyszłości” można było zapozować do pamiątkowego zdjęcia.

Nadarzyła się także okazja, aby podczas spotkania wręczyć przedszkolakom nagrody za udział  w konkursie plastycznym „Jak wygląda szkolny skrzat”.

Wrażeń i emocji było co niemiara, a frekwencja dopisała.

Wkrótce mamy nadzieję ponownie powitać naszych małych gości – już nie jako przedszkolaków, ale pierwszoklasistów.