P102005828 marca 2018r. w Oddziale dla dzieci w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
w Krakowie, odbyła się Gala Finałowa XI Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Galę prowadziła Elżbieta Wójcik, znana aktorka teatralna i filmowa.

W tym roku uczestnicy mieli za zadanie przygotować do czytania fragment ulubionej książki. W konkursie wzięły udział 134 szkoły z województwa małopolskiego. Przesłuchania zwycięzców eliminacji szkolnych odbyły się 7 marca 2018r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. W etapie międzyszkolnym uczestniczyło łącznie 356 uczniów.
W kategorii klas III-IV, w której brała udział Gabrysia Iwulska z kl. 3a, o tytuł Mistrza Czytania rywalizowało 79 uczniów.

Podczas Gali Mistrzowie Czytania z poszczególnych kategorii wiekowych czytali swoje teksty. Uroczystość uświetnił swoim występem Andrzej Barć – uczeń Szkoły Muzycznej przy SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.  Nagrody wręczane były przez Jerzego Woźniakiewicza – Dyrektora Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
w Krakowie oraz Agnieszkę Miśkiewicz Prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.

Jadwiga Więcławek