W środę, 9 grudnia 2015 r., o godz. 15.30 w Auli VIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie odbyła się gala Konkursu „Małopolska w literaturze, literatura w Małopolsce” organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.
Konkurs stanowił realizację zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie edukacji w 2015 r. pt. „Małopolskie czytanie”.
„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”.
Konkurs zrealizowano przy współpracy z Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krakowie wraz z jej filiami w Małopolsce, Podgórską Biblioteką Publiczną w Krakowie.

W kategorii klas 1 – 3 jury oceniło 130 prac plastycznych nadesłanych z 31 szkół województwa małopolskiego.

Z naszej szkoły, zgodnie z regulaminem, do konkursu zgłoszonych zostało pięć prac plastycznych następujących uczniów:

Julii Kogut z klasy 2b Stanisław Wyspiański „Wesele”,
Nataszy Woźniak z klasy 2b Konstanty Indelfons Gałczyński „Zaczarowana Dorożka”,
Wiktorii Jakóbik z klasy 2b Jan Adamczewski „O smoku wawelskim i mądrym szewczyku”,
Hanny Lewkowicz z klasy 2b Jan Adamczewski „Legenda o Wadzie, która nie chciała Niemca”,
Mileny Kowalskiej z klasy 3b Lucjan Rydel „Leciał ptaszek”

Laureatką II nagrody została NATASZA WOŹNIAK z klasy 2b

W kategorii klas 4 – 6 jury oceniło 67 prac literackich nadesłanych z 26 szkół województwa małopolskiego.
Do konkursu zgłoszone zostały dwie prace:

Martyny Koronowicz z klasy 5s pt. „Wesele w szabatowy wieczór” oraz
Bartosza Bilika z klasy 6s pt. „W krainie króla Lema”.

Laureatką III nagrody została MARTYNA KORONOWICZ z klasy 5s

GRATULUJEMY!!!