IMG_20190216_120619W piękną, słoneczną sobotę dzieci uczęszczające do świetlicy wraz z opiekunami panią Anną Bręczewską i panią Malwiną Krupą wzięły udział w akcji charytatywnej ”Przewodnicy PTTK dzieciom”. Przewodnicy Oddziału Krakowskiego PTTK zorganizowali imprezę tylko dla dzieci, na którą składała się: wycieczka, występ zespołu „Krakowiacy”, pokaz slajdów i słodki poczęstunek.

Były do wyboru cztery trasy związane z osobą Stanisława Wyspiańskiego. Grupa z naszej szkoły wybrała się do Zielonek, gdzie powstał Szlak Wyspiańskiego. Zobaczyliśmy Izbę Regionalną w Zielonkach, mural na budynku szkoły w Bibicach, dworek w Boleniu, w którym przebywał artysta pod koniec swojego życia.

Przy okazji przewodnik pokazał nam obiekty wojskowe znajdujące się na terenie gminy, a należące do Twierdzy Kraków.

Wycieczka była udana, zachwyciły nas występy zespołu folklorystycznego, a pączki smakowały wybornie!

Dziękujemy organizatorom, a szczególnie pani przewodnik Urszuli Ormickiej, z którą spotkaliśmy się po raz kolejny.