Zawsze aktualne będzie hasło    “bądź turystą w swoim mieście”. Tym razem, w minioną sobotę spacerowaliśmy po Krakowie w ramach corocznej akcji Przewodnicy dzieciom”, tym razem pod nazwą” Śladami Jana Pawła II”. Wspaniałe panie przewodniczki pokazały nam miejsca związane z osobą papieża, ubarwiając opowieść licznymi anegdotami. Wiemy, co student Karol robił w Filharmonii, gdzie ukrywał się podczas wojny, jak długo witał się z biskupami w kościele św. Anny i co powiedziały dzieci, podczas spotkania z papieżem. Na koniec wysłuchaliśmy koncertu chóru w klasztorze kapucynów i zajadaliśmy się pysznymi drożdżówki. Wiosenna pogoda sprawiła, że spacer po mieście był bardzo przyjemny. Będziemy czekać na następne takie spotkanie.

Dziękujemy bardzo Kołu Przewodników.