20180418_105553Dnia 18 kwietnia uczniowie klasy 1b mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci i policjantki. Odwiedzili Komendę Wojewódzką Policji, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

Najpierw poznali psy przeznaczone do wyszukiwania narkotyków. To bardzo mądre, odważne i przyjacielskie zwierzęta. Chętnie razem ze swoimi opiekunami zaprezentowały kilka popisowych sztuczek. Kolejną atrakcją był tor przeszkód, który dzieci miały za zadanie przejść w specjalnych goglach, które służą do demonstracji  tego w jaki sposób kierowcy widzą po spożyciu alkoholu. Nie było to takie proste! Na zakończenie zostały poddane analizie nasze odciski palców. Na jaw wyszło kto ile czasu spędza z telefonem komórkowym lub tabletem!

To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

Monika Rusak

Jolanta Sławińska