IMG_4566Uczniowie klasy 4a wzięli udział w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy, prowadzonych przez wolontariuszy ze stowarzyszenia MISEVI – Ścieccy Misjonarze.

Podczas tych zajęć wolontariusze wraz z uczniami powtórzyli i utrwali wiadomości dotyczące telefonicznego wezwania służb ratunkowych oraz udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym. Jednym z zadań każdego z uczestników było ułożenie swojego kolegi lub koleżanki w pozycji bocznej ustalonej. Przy użyciu fantomów uczniowie mieli możliwość ćwiczyć udrożnianie dróg oddechowych, wykonać masaż serca oraz sztuczne oddychanie na osobie dorosłej i na dziecku.

Wdzięczni uczniowie zorganizowali zbiórkę materiałów opatrunkowych dla najbardziej potrzebujących na Madagaskarze i przekazali je wolontariuszom.

Edyta Lasek