„Życie nie tylko po to jest by brać

Życie nie po to by bezczynnie trwać

I aby żyć siebie samego trzeba dać…”

W dniu 12 grudnia 2022 roku odbyło się podsumowanie projektu: „Wolontariat- jak mięśnie – trzeba codziennie trenować”. Projekt swoim zasięgiem obejmował kilkanaście szkół z trzech województw: małopolskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Prace konkursowe zostały udostępnione  na kanale KOŁO NAS na YouTube.  Uroczyste podsumowanie projektu  odbyło się w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podczas Gali Młodego Wolontariusza naszą szkołę reprezentowały wolontariuszki z klasy 7b Julka i Janina oraz z klasy 8s: Zosia,  Weronika, Amelka, Zuzanna oraz Matylda.

Szkoła Podstawowa 153  znalazła się w gronie wyróżnionych szkół. Miło nam, iż mogliśmy dojść do finału i wspólnie z innymi wolontariuszami i ich opiekunami wziąć udział w uroczystej gali podsumowującej projekt oraz uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez organizatorów Stowarzyszenie Latarnia. Dziękujemy za mile spędzony czas. Wierzymy, iż spotkania, dyskusje, wymiany pomysłów między wolontariuszami i opiekunami zaowocują dalszą pracą na rzecz drugiego człowieka.

Opiekunowie SzKW działającego przy SP 153 w Krakowie