Szkolne Koło Krajoznawczo –Turystyczne

Inauguracja nowego roku wycieczkowego

W piękną, upalną sobotę 11 września byliśmy na pieszej wycieczce na Kopcu Kościuszki. Ze szkoły szliśmy uroczą ścieżką nad Rudawą. Zwiedziliśmy muzeum Tadeusza Kościuszki, doskonale się przy tym bawiąc – wystawa jest interaktywna (to prawdziwy raj dla dzieci). Wiemy już, dlaczego nasz narodowy bohater nie grał w piłkę nożną ani z jakiego powodu nie jadł czekolady.

Przeszliśmy też korytarzami Twierdzy Kraków, rozpoznawaliśmy ważne osoby w figurach woskowych, zdobyliśmy szczyt Kopca, a na końcu zrelaksowaliśmy się na placu zabaw.

Mimo siedmiokilometrowej trasy bez zmęczenia i w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły.

Jesteśmy już umówieni na kolejny spacer – zapraszamy do nas wszystkich chętnych!

Anna Bręczewska

Marta Kańka