Dnia 10 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie, odbyły się szkolne eliminacje Dzielnicowego Konkursu „Jestem genialnym dzieckiem, czyli pokaż co potrafisz”. Celem konkursu było odkrywanie młodych talentów i promowanie uzdolnionych uczestników.

Jury w składzie:

• przewodniczący – mgr Zbigniew Kwiatek (nauczyciel muzyki i języka angielskiego)
  • mgr Anna Strojny (nauczyciel nauczania zintegrowanego, prowadzi koło teatralne dla klas 1-2)
  • mgr Sabina Żołdak (instruktor tańca)

oceniało 14 występów (śpiew, taniec, gra na instrumentach).

Ocenie podlegał ogólny wyraz artystyczny, w przypadku piosenek obcojęzycznych – poprawność językowa, a w tańcu choreografia oraz aranżacja muzyczna.

W eliminacjach wzięło udział 40 uczestników (soliści, duety, zespoły).

Do finału jury zakwalifikowało:

Hannę Flajszer z klasy 3b – śpiew

Uzasadnienie:

Oryginalny dobór piosenki, dynamika wykonania połączona z ruchem, ciekawa kreacja sceniczna.

Natalię Piotrowską i Magdalenę Rutkowską z klasy 3b – duet taneczny

Uzasadnienie:

Estetyka ruchu, włączenie elementów baletu, interpretacja artystyczna dopasowana do charakteru utworu, idealna współpraca w duecie.

Weronikę Wojdyłę z klasy 6b – śpiew

Uzasadnienie:

Bardzo dobry słuch muzyczny oraz dykcja, intrygujący tembr głosu, dojrzała interpretacja treści utworu.