20180613_10355413. 06. br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Księdzem Profesorem Michałem Hellerem – wybitnym uczonym, kosmologiem, filozofem i teologiem.

W gościnnych progach salek parafii p.w. św. Jana Kantego, dzieci biorące udział w szkolnym konkursie filozoficzno – plastycznym pt. “Kosmiczny wymiar dobra” (zainspirowanym myślą Ks. Prof. Hellera), miały wyjątkową okazję wysłuchać prelekcji samego Autora na temat fenomenu wszechświata oraz wspólnie zastanowić się, co tak naprawdę oznacza stwierdzenie, że dobro ma “wymiar kosmiczny”.
Była również okazja do sformułowania szeregu pytań i dyskusji. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie emocje towarzyszyły Laureatowi w czasie odbioru Nagrody Templetona, przyznanej “za pokonywanie barier między nauką a religią”.

Anita Mularczyk – Budzan
Ogłoszenie wyników konkursu już niebawem!

Organizatorzy:
dr Grażyna Bilik