P1060003Spotkanie z historią w czasie gry terenowej

W dniu 19 października 2018 roku uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w grze terenowej, która była zorganizowana w ramach projektu edukacyjnego „Drogi odzyskania niepodległości”.

Uczestnicy musieli zmierzyć się z siedmioma zadaniami z różnych dyscyplin. Przed nimi znalazły się zarówno zadania sprawnościowe jak i logiczne, polonistyczne, czy matematyczne. Z krzyżówką, puzzlami oraz rebusem poradzili sobie wszyscy bezbłędnie.

Poleceniem, które wywoływało mnóstwo emocji było ułożenie słów „Mazurka Dąbrowskiego”. Układając z rozsypanki kolejne zwrotki , dzieci kilkakrotnie powtarzały słowa tej pieśni narodowej,
a nawet głośno śpiewały.

Cała gra odbyła się na terenie wokół szkoły w iście bajecznym, jesiennym krajobrazie. Wśród drzew spacerowali agenci legionistów, którzy przydzielali uczestnikom gry koperty z różnorodnymi zadaniami. W organizacji gry pomagali szkolni wolontariusze : Alicja, Aleksandra (7b) oraz Michał (7a).

Mamy nadzieję, iż czas poświęcony na grę terenową był dobrą lekcją historii, a wiadomości zdobyte
w trakcie zabawy, pozostaną na długo w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły.

A oto wynik uzyskane podczas gry terenowej:

KLASY 1

Kl.  1a- 54 punkty