#RazemNaŚwięta

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu
przyłączyli się do
ogólnopolskiej akcji MEN „Razem na święta”.

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 153 w Krakowie wraz ze swoimi opiekunami przyłączyli się do akcji MEN  „Razem na święta” . Jej celem jest niesienie pomocy innym. Z relacji uczniów można wnioskować, iż akcja miała charakter szerszy, bowiem włączeni zostali do niej również rodzie czy rodzeństwo wolontariuszy. W przedświątecznej atmosferze w domach powstawały ciasta, pierniczki, czy różnorakie świąteczne ozdoby i kartki.
Część z tych rzeczy została przekazana bezpośrednio przez uczniów starszym sąsiadom, samotnym osobom, babciom i dziadkom.

Należy nadmienić, iż część bożonarodzeniowych ozdób oraz produktów spożywczych została przez wolontariuszy złożona w specjalnie przygotowanym koszu w budynku szkoły. Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu panie Jadwiga Więcławek i Agnieszka Iwulska  spakowały przyniesione dary
i świąteczne ozdoby i zaniosły je do Bożego Młyna, działającego przy Parafii św. Jana Kantego w Krakowie, gdzie przed świętami przygotowywane były paczki dla potrzebujących.

Cieszymy się, iż mimo pandemii, uczniowie naszej szkoły potrafili zmobilizować się i przyczynić się, by na twarzach innych zapanowała radość.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za włączenie się do akcji.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z podjętych przez uczniów działań.

/A.Iwulska, J.Więcławek/