DSC_0076 (Kopiowanie)„Przez pustynię i puszczę ze Stasiem i Nel wędrują uczniowie klasy Va”

Tuż przed feriami odbyły się niecodzienne lekcje języka polskiego. Uczniowie z klasy Va byli już po lekturze powieści „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Postanowili więc zebrać informacje dotyczące Czarnego Lądu.

Szukali opisów burzy piaskowej, fatamorgany, czy grających piasków. Kiedy już zebrali informacje dotyczącą zjawisk atmosferycznych, flory i fauny, przedstawionej na kartach powieści Sienkiewicza, ruszyli w głąb afrykańskiego świata, aby poznać zwyczaje i obyczaje panujące wśród ludów afrykańskich. Swoje spostrzeżenia zawarli w formie lapbooków i plakatów, które teraz zaprezentowane zostały na tablicy II piętra.

Agnieszka Iwulska