#przerwanaczytanie

Akcja bicia rekordu czytania na przerwie zakończona!

W czwartek 28 października 2021r. Szkoła Podstawowa nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie przystąpiła do  udziału w II Międzynarodowej Edycji, a
VI Ogólnopolskiej Akcji pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.”

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Uczniowie czytali książki przyniesione ze sobą z domu albo pożyczone z biblioteki szkolnej.

Celem akcji była promocja czytelnictwa, pokazanie uczniom, że czytanie jest przyjemne i może być atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, w tym przebywający na kwarantannie, studenci odbywający praktyki zawodowe, pracownicy administracji, Pan Dyrektor Marek Gaweł –  który czytał uczniom kl. 3b fragment Mikołajka – oraz Pani Wice Dyrektor Dorota Martinek.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w wydarzeniu.

Była to wspaniała akcja, w której wzięliśmy udział po raz pierwszy i już mamy pomysły na kolejną edycję. 🙂

Tego dnia podczas przerw w naszej szkole czytały łącznie  204 osoby.
W przyszłym roku postaramy się  pobić ustanowiony w tym roku rekord. 🙂

Koordynatorki akcji:

Jadwiga Więcławek