#przerwanaczytanie  Akcja bicia rekordu czytania książek na przerwie w SP153

w Krakowie zakończona !

W czwartek, 26 października 2023r. w Szkole Podstawowej nr 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie odbyła się akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

Była to IV Międzynarodowa  edycja, a VIII Ogólnopolska akcja.

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

W akcji wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi  oraz Pan Dyrektor Grzegorz Nicpoń i Pani Wice Dyrektor Dorota Martinek, którzy czytali książki uczniom z klas pierwszych.

Dla niektórych uczestników było to pierwsze, w tym roku szkolnym, odwiedzenie biblioteki i wypożyczenie książki. Czytano w bajkowej scenerii korytarzy szkolnych, w salach lekcyjnych, w świetlicy i bibliotece szkolnej.  Słowem, wszędzie, gdzie się dało.

Łącznie czytało 321 osób !!!!

Wszystkim uczestnikom oraz wolontariuszom promującym akcję dziękujemy za aktywny udział w wydarzeniu i już zapraszamy na kolejną edycję J

Koordynatorzy akcji:

Jadwiga Więcławek