PODARUJ SOBIE KSIĄŻKĘ NA ŚWIĘTA 🙂

Zbliża się  czas wolny od zajęć dydaktycznych, czas Świąt Bożego Narodzenia
i ferii zimowych. Proponuję spędzić go, między innymi, w towarzystwie interesującej książki. Z ostatnio zakupionych nowości bibliotecznych polecam serię „Nazywam się…”.

Jest to seria książek dla dzieci i młodzieży przedstawiająca najbardziej znane osobistości na całym świecie. Można dowiedzieć się jacy byli prywatnie, jakie mieli zmartwienia, a przede wszystkim co ich ukierunkowało na tą drogę życia, którą znamy dzisiaj.

Zapraszam również na interaktywną wędrówkę po planetach z książką A. De Saint-Exupery „Mały Książę. Rozszerzona rzeczywistość”.

Dzięki nowej technologii możemy przenieść książkowe ilustracje do świata wirtualnego. Trójwymiarowy Mały Książę, którego możemy dotknąć, planeta z aktywnym wulkanem czy pulsująca galaktyka to tylko nieliczne atrakcje tego świata.

Kolejną propozycją ze szkolnej biblioteki jest książka Renaty Piątkowskiej pt. „Która to Malala”.

To wzruszająca opowieść o sile, która drzemie w każdym z nas, o tym, że warto walczyć i pomagać słabszym. Malala udowodniła, że wystarczy jeden odważny człowiek, by zainspirować całe rzesze.

A dla najmłodszych czytelników polecam książki z serii „Już czytam” oraz „Czytam sobie”.

Do czytania książek zachęcają również uczniowie klasy 4a w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej

Ich propozycje książek  zostały zapakowane do pudełek i czekają pod choinką. Zajrzyj po nią,  otwórz, któreś z pudełek i zobacz  jaką książkę warto wziąć w wolnej chwili do ręki i poczytać.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Link do choinki z prezentami:

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

życzę dużo zdrowia, radości, interesującej książki pod choinką

oraz spełnienia marzeń

w Nowym 2021 Roku