DSCF2702W czwartek 16 marca 2017r. odbyła się w bibliotece szkolnej SP 153 w Krakowie Uroczystość  Pasowania na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów z klas pierwszych.
Z tej okazji  uczniowie z klasy 6b zaprezentowali dwie krótkie inscenizacje teatralne do muzyki filmowej przygotowane w ramach projektu muzycznego prowadzonego przez panią Karolinę Pasiut. Były to „Kreskówki” oraz „Przypadłość króla Kamila.” Następnie pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie pt. „Urodziny Kopciuszka”, przygotowane przez aktyw biblioteczny.

Poprzez zabawną interpretację i bajkową inscenizację, dzieci zostały wprowadzone
w świat książek. Dowiedziały się jak  rozpoznać, że książka pochodzi ze zbiorów biblioteki  szkolnej, co to jest karta czytelnika i jak wygląda, w którym miejscu, w naszej bibliotece, znajdują się lektury dla klasy pierwszej oraz na jak długo mogą wypożyczyć książkę.
Po krótkiej prezentacji „życzeń książki” i rozmowie na temat jej poszanowania, przyszedł czas na Uroczyste Pasowanie.

Na pamiątkę tej uroczystości, dzieci otrzymały Dyplom Pasowania na Czytelnika. Potem nastąpił moment, na który uczniowie czekali najbardziej – pierwsze samodzielne wypożyczenie książki. Trudno było wybrać tę jedną spośród tak wielu proponowanych.
W wyborze tej najciekawszej  pierwszoklasistom pomagali młodzi aktorzy: Zofia Lenk z klasy 5s, Martyna Koronowicz z klasy 6s, Wiktoria Kowalczyk z klasy 6b oraz Alan Zając z klasy 6a.

Jadwiga Więcławek