W piątek 24 stycznia 2020 r. odbyła się w bibliotece SP 153 w Krakowie Uroczystość Pasowania na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów z klas pierwszych. Było to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów naszej szkoły do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość ta weszła już na stałe do kalendarza imprez szkolnych.

Głównym celem tej imprezy była promocja czytelnictwa i zachęcenie uczniów z klas pierwszych do korzystania ze zbiorów biblioteki. Na tę okazję koło teatralne „Nasz Teatrzyk”, działające przy bibliotece szkolnej, przygotowało dla dzieci niespodziankę w postaci przedstawienia teatralnego pt. „Smerfna szkoła”. Po zapoznaniu dzieci z zasadami korzystania z księgozbioru i poszanowania książek nastąpił moment pasowania, po którym uczniowie mogli wypożyczyć samodzielnie wybraną przez siebie książkę. Uroczystość zaszczycił swoją osobą Pan Dyrektor Marek Gaweł, który pasował pierwszoklasistów na czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tej uroczystości dzieci otrzymały piękne dyplomy, zakładki oraz pamiątkowe książki.

Jadwiga Więcławek