Wakacje tuż, tuż…

Czerwiec to najpiękniejszy czas na kontakt z naturą. Jest zielono, pachnie cudownie i słychać ptaki. Ostatnia w tym roku wycieczka Szkolnego Koła PTTK była okazją, aby poczuć smak wakacji.

Upały, które przyszły nagle, nie miały wpływu na nasze, wakacyjne już, nastroje. A wizyta w Jaskini Wierzchowskiej pozwoliła nam zmienić temperaturę z trzydziestu na jedynie osiem, bo taki klimat jest zawsze w jaskiniach.

Wspaniała przewodniczka zainteresowała nas wiedzą z geologii, geografii, czy historii mimo końca roku szkolnego. Prawdą jest, że na wycieczkach uczymy się więcej i lepiej zapamiętujemy. A jaką frajdę przy tym mamy!

Po wyjściu z jaskini przespacerowaliśmy się jeszcze Doliną Kluczwody i przeżyliśmy atrakcje dostępne tylko w górach. Było wspinanie się po stoku, przejście przez potok (jaka cudowna była chłodna woda dla zmęczonych stóp), a na koniec lody.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagali przy organizacji naszych wycieczek: wspaniałemu przewodnikowi – panu Jerzemu Iwaszkiewiczowi, nauczycielom, którzy opiekowali się uczestnikami i nie liczyli czasu pracy oraz oczywiście młodym turystom, bez których te wypady byłyby po prostu niemożliwe! 😉

Życzę wszystkim udanych wakacji i wielu cudownych wycieczek!

Anna Palarz