Listopad to nie pora na ogród, ale tęsknota za słońcem, kwiatami i warzywami z własnej uprawy jest tak duża, że z przyjemnością planujemy następny sezon.

Jak zwykle niezawodna pani Benia z Zarządu Zieleni Miejskiej przybyła do nas z wiedzą na temat kompostowania. Dzieci dowiedziały się o naturalnej metodzie unieszkodliwiania i zagospodarowania odpadów.

Na zajęciach uczniowie poznali zasady kompostowania, ustalili, jakie odpady nadają się do kompostu i co dzieje się z nimi później.

Aby zdobyta wiedza nie uciekła, uczestnicy wykonali napis KOMPOST z produktów, które mogą być kompostowane. Napis zostanie umieszczony w świetlicy, żeby wszyscy zapoznali się z nową, ogrodniczą wiedzą.

A wiosną, na naszym boisku powstanie prawdziwy kompostownik, do którego będziemy wrzucać odpady z ogrodu, ogryzki od jabłek, skórki owoców czy pestki.

Na przerobionym kompoście w przyszłym roku zakwitną piękne kwiaty i zioła.

Anna Bręczewska

Fot. J.Sławińska