„Jakie rozkosze, jakie rozkosze !

Umieć wypisać słowo po słowie,

Co marzę w myślach, co w sercu noszę,

Karta zrozumie, pióro wypowie”

/Władysław Syrokomla/

W dniu 21.02.2020 r. na lekcjach języka polskiego w klasie 4b, 6b i 8a świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dni uczniowie oglądnęli na lekcjach języka polskiego prezentację, z której to dowiedzieli się od kiedy  i dlaczego w kalendarzu świąt nietypowych znalazł się Dzień Języka Ojczystego. Poznali również sporo ciekawostek na temat języka polskiego oraz sprawdzili swoje zdolności językowe czytając „językowe łamańce”. Uczniowie klasy 4b wzięli udział w zajęciach kreatywnych, polegających na tworzeniu „tekstów z odzysku”, w klasie 5b rozwiązywali językowe kalambury , a w klasie 8a dodatkowo poszerzali swoją wiedzę na temat synonimów, antonimów, homonimów, pleonazmów, palindromów i neologizmów.

Agnieszka Iwulska