5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 153 im. ks. prof. J. Tischnera w Krakowie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Do obchodów przygotowywaliśmy się dużo wcześniej.  Na lekcjach plastyki uczniowie z klas 4-7 wykonywali plakaty informujące o tym wydarzeniu, jak również promujące działania wolontaryjne. Plakaty stanowiły dekorację całej szkoły. Wolontariusze wykonywali  emblematy z hasłem „Wolontariat ma sens”, które
w Dniu Wolontariusza  były wręczane uczniom klas młodszych podczas krótkich prelekcji na temat działania Szkolnego Klubu Wolontariatu. Na parterze szkoły umieszczony został  Kalendarz adwentowy wolontariusza, a w różnych miejscach szkolnych korytarzy zadania do gry terenowej pod hasłem „Wolontariat ma sens”. Również można było rozwiązać krzyżówkę „Pomaganie – dobra rzecz”. Dla wszystkich pracowników szkoły wolontariusze z klas czwartych, siódmych i ósmych przygotowali, w formie losów, cytaty dotyczące pomocy drugiemu człowiekowi.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ ☺

Agnieszka Iwulska