IMG_20190205_095530MISTRZOWIE CZYTANIA

SPRAWOZDANIE Z XII EDYCJI MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

5 lutego 2019r., w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 153 w Krakowie, odbyły się szkolne eliminacje XII Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania dla klas 1 – 8.

W konkursie wzięło udział 28. uczniów, w tym  12. uczniów  z klas 1 – 2, 11. uczniów z klas  3 – 4, 2. uczniów z klas 5 – 6 i 3 uczniów z klas 7- 8.

Zadaniem uczestników było przeczytanie przygotowanego przez siebie fragmentu prozy zawierającego opis oraz dialog.

Jury oceniało dykcję, interpretację tekstu  oraz zachowanie limitu czasu. Czas czytania nie mógł przekroczyć 3 min.

Do finału, który odbędzie się 6 marca 2019r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1 – Oddział dla dzieci „Rajskie Jabłuszko”, przeszli zwycięzcy szkolnych eliminacji w kategorii klas 1 – 2,  3 – 4,  5 – 6  i  7 – 8.

Jury w składzie:

Małgorzata Kubiak – nauczycielka j. polskiego, przewodnicząca