Międzynarodowy

Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Co roku gospodarzem święta jest inne państwo.

Polska była organizatorem w 1979 roku.

Wszyscy wiemy jak ważne, szczególnie dla dzieci , jest poznawanie świata książek. W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”.

W naszej szkole promujemy czytelnictwo realizując projekt „Magia czytania. Czytam sobie – czytam Tobie”. Zachęcam Was do czytania. Może warto przeczytać jedną z baśni Andersena? A może przypomnicie sobie co czytali Wam rodzice?

Przesyłam Wam link do strony internetowej Białostockiego Teatru Lalek, gdzie możecie posłuchać jednej z piękniejszych baśni pt. „Calineczka”:

Publiée par Białostocki Teatr Lalek sur Jeudi 19 mars 2020