DSCF5747Jest to projekt edukacyjny dla klas I – VII realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasz „Pociąg do książek” zatrzymał się na stacji Misiowo przy peronie 1, gdzie w dniach od 20 do 24 listopada 2017r. odbywały się imprezy czytelnicze pod hasłem „Urodziny Misia”. Udział
w nich wzięli uczniowie klas I – III. W tym czasie bibliotekę szkolną opanowały duuuże i małe misie.

Dzieci poznały historię pluszowego misia, oraz historię misiów książkowo filmowych. Wzięły udział
w mini konkursie przyrodniczym o niedźwiedziach brunatnych. Klasy pierwsze obejrzały prezentację poświęconą  dniu misia przedstawiającą m.in. galerię misiów. Uczniowie klasy 2b z koła teatralnego zaprezentowali dzieciom krótką inscenizację o misiach, a uczennica kl. 6s, Zuzanna Wojnar, przeczytała fragment książki A. A. Milne: O Kubusiu Puchatku.

Jadwiga Więcławek