DSC04805W dniach 12-14 maja 2016r. odbyła się IX Majówka Tischnerowska oraz

XV Rajd Tischnerowski.

W czwartek do naszej szkoły przyjechało pięć szkół Tischnerowskich. Rozpakowaliśmy się, a następnie pojechaliśmy autobusem pod kopiec Kościuszki. Zwiedziliśmy muzeum i weszliśmy na kopiec. Dodatkowo poznaliśmy życiorys Tadeusza Kościuszki. Później czekała nas przeprawa przez Las Wolski.

Tam przygotowano grę terenową, która polegała na odszukiwaniu szlaku danego koloru. Gra trwała około dwóch godzin. Następnie wróciliśmy do szkoły na pyszną kolację. Po posiłku spotkaliśmy się z bratem naszego patrona – Marianem Tischnerem. Później wszyscy wróciliśmy do swoich sal, gdzie do późnych godzin nocnych rozmawialiśmy i graliśmy w różne gry.

W piątek odbyła się wycieczka do Doliny Będkowskiej, celem była Jaskinia Nietoperzowa. Niestety nasza grupa zboczyła ze szlaku i byliśmy przez to zbyt wcześnie na miejscu. Zwiedziliśmy jaskinię, dowiedzieliśmy się, że w niej nagrywano film „Ogniem i mieczem”. Potem wróciliśmy do szkoły i zjedliśmy obiad. O godzinie17, wybraliśmy się do centrum Krakowa, gdzie mieliśmy wyznaczone kolejne zadanie. Wróciliśmy trochę zmęczeni i przemoczeni, ale szczęśliwi.

W sobotę rano niewiele brakowało, by nasza grupa spóźniła się na śniadanie. Uff, daliśmy radę! Potem wszyscy się spakowaliśmy, a następnie poszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie odbywał się turniej sportowy. Braliśmy też udział w warsztatach – chłopcy filozoficznych, a dziewczęta florystycznych. Następnie odbyło się rozdanie nagród. Nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce w zawodach sportowych  Szkół Tischnerowskich J.

Majówka wszystkim się bardzo podobała i odwiedziliśmy piękne miejsca.

Lidia Moryc 6s

Gabriela Grzesiek 6s

Małgorzata Kubiak (też 6s!)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Fot. Edyta Lasek