30.03.2023 r w hali sportowej SP nr 153 odbyła się wyjątkowa Lekcja z Mistrzem. Zaproszonym gościem była siatkarka, reprezentantka kraju w latach 1990-2007: p. Magdalena Śliwa. Jest rekordzistką pod względem rozegranych meczów: 359, asystentką trenera reprezentacji Polski- Marco Bonitty, od 2017 roku-trenerem KMS-u Dąbrowa Górnicza, od 2019 roku-trenerem TS Wisła Kraków. W lekcji uczestniczyli uczniowie klas 7-8. Pani Magdalena opowiedziała o swojej karierze sportowej, odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów, podzieliła się wiedzą, doświadczeniem. Przeprowadziła także dla wszystkich uczestników spotkania lekcję z siatkówki.
Każdy uczeń otrzymał pamiątkową koszulkę, można było zdobyć autograf, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mistrzem.