Z okazji dwóch świąt książki przypadających w kwietniu (2 kwietnia-Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci oraz 23 kwietnia-Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich) uczniowie naszej szkoły wykonali wiele zadań promujących czytelnictwo. Zadania te wykonywane były w przestrzeni wirtualnej.

W tym roku, z powodu wybuchu epidemii koronawirusa,  to szczególne obchody.  „Bardziej niż kiedykolwiek, w czasach, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają zamknięci w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki
z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2020 możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni.”

Z tej okazji przygotowałyśmy prezentację przybliżającą Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich jak i historię książki.

Prezentacja dostępna jest pod linkiem:

Zapraszamy!!!

Jadwiga Więcławek