DSCF274621 marca 2017r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 153 w Krakowie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ewą Rosolską autorką  cyklu opowieści  o niezwykłych przygodach grupy nastolatków pt. „Tajemnica Starego Witraża”,  w której prym wiedzie dziewczyna o nadnaturalnych zdolnościach. Z Panią Ewą mieliśmy już przyjemność spotkać się w ubiegłym roku, kiedy to prezentowała uczniom naszej szkoły dwa pierwsze tomy opowiadań.

W kolejnej odsłonie, zatytułowanej „Księga życzeń”, do młodych poszukiwaczy dołączy artysta malarz, który kierowany nieznanymi siłami tworzy zagadkowe dzieła – wskazówki prowadzące do rozwiązania tajemnicy. Zawiodą one bohaterów do krzyżackiej strażnicy w Bezławkach, gdzie spotykają się Kapturowi Bracia. Strzegą oni sekretu, który niezwykłością okazuje się przerastać ich wyobrażenia. Nieocenioną pomocą
w niebezpiecznych zmaganiach okazuje się podarunek od Heleny – magiczna księga, która ma moc spełniania życzeń. Czy dzięki niej spełni się największe marzenie Marty?

Podczas spotkania uczniowie zadawali różne pytania, np. skąd Pani czerpie pomysły do pisania nowych części, czy w kolejnych tomach zginie któryś z bohaterów, czy łatwo piszę się książkę, kto ją wydaje i wiele, wiele innych.

Po spotkaniu była możliwość zakupu wszystkich trzech części. Następnie szczęśliwi nabywcy ustawili się w długiej kolejce po autograf.

Również goście z zagranicznych szkół partnerskich, którzy przebywali w tym czasie w naszej szkole w ramach uczestnictwa w programie Erasmus +, otrzymali egzemplarz książki podpisany przez autorkę.

Jadwiga Więcławek