DRUGA EDYCJA PROJEKTU:

“KSIĄŻKA UCZY, LECZY, BAWI, WYCHOWUJE, CZYLI O KORZYŚCIACH PŁYNĄCYCH Z MĄDREJ LEKTURY”. Część II

Co trzeba mieć, żeby powstała książka ? Co można spakować do walizki? Jaką jedną rzecz zabralibyście ze sobą na wakacje? Czy wiersz może być straszny? Na te i inne pytania odpowiadali  uczniowie klasy 1b podczas warsztatów  czytelniczych, które odbyły w dniu 20 maja 2019r. w Osiedlowym Kubie „Jordanówka”.

Były to drugie  z pięciu zaplanowanych dla naszych uczniów zajęć drugiej edycji projektu “Książka uczy, leczy, bawi, wychowuje, czyli o korzyściach płynących z mądrej lektury”. Warsztaty prowadziła
dr Wanda Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, autorka projektu.
W zajęciach wykorzystany został, m.in. wiersz  pt. „Pakowanie”,  pochodzący z książki Michała Zabłockiego „Wiersze do kolorowania”.

Jadwiga Więcławek